Pseudonimowy inwestor znany z przejrzystego zamieszczania swoich transakcji na Twitterze dzieli się swoimi sekretami na temat tego, jak szybko zamienił niewielką kwotę BTC na 100.000 dolarów.
W jednym z odcinków podcastu Market Meditations, prowadzonego przez kryptoreklamistę Korousza AK, SalsaTekila podkreśla, jak siła zwiększania zysków pozwoliła mu stać się jednym z wiodących traderów w konkurencji handlu Bybitem.
„Największą rzeczą jest to, że te konkursy nie są koniecznie twoją typową podróżą handlową. Często zdarza się, że trzeba podjąć duże ryzyko w stosunku do małego konta. Musisz dobrze rozegrać swoje karty. Zacznij od minimalnej kwoty, od której możesz zacząć i spróbuj zbudować coś, co złoży się na ogromny procent zwrotu z inwestycji… Jeśli zaczniesz od 0.1 BTC, możesz dość szybko przeskalować rozmiar, jeśli uzyskasz ładną passę wygranej“.
Kryptostrateg wyjaśnia również rolę, jaką ryzyko odegrało w trakcie jego podróży, aby w ciągu zaledwie trzech tygodni zwiększyć 0,19 BTC do ośmiu BTC.
„Musisz zacząć podejmować duże ryzyko od samego początku, ponieważ, jak widzieliśmy, zwycięzcy będą mieli 4,000% ROI. Więc jeśli handlujesz swoim typowym 2% ryzykiem konta na transakcję, nie znajdziesz się w tabeli liderów. Nie ma szans… Zasadniczo, musisz podjąć ogromne ryzyko.“
W oczach SalsaTekila, wygrana w konkurencji handlowej Bybita wymagała więcej niż tylko ryzyka finansowego.
„Kosztem wielkiej szansy był głównie czas. Gdybym zbankrutował, spędziłbym dużo czasu próbując wyrównać rachunki. Może straciłem 0.1 BTC, co nie jest dużo [lub] 0.2, jeśli przesunąłem się na drugą stronę. Ale w sumie nie było to duże ryzyko finansowe. W większości przypadków było to ryzyko inwestycyjne w czasie.
W końcu jednak, kiedy byłem bliski bycia pierwszym, to właśnie tam pojawiło się ryzyko finansowe.“
Jeśli chodzi o to, dlaczego SalsaTekila handluje z taką przejrzystością, handlowiec mówi ekipie Market Meditation, że nie robi tego za siłę przebicia.
„Myślę, że cechą, której potrzebuje większość traderów, aby odnieść sukces, jest uczciwość wobec samych siebie oraz posiadanie swoich decyzji i odpowiedzialność. Musisz być odpowiedzialny za swoje decyzje i musisz być szczery wobec siebie.“